Prawo cywilne

Category: kancelaria adwokacka 123 0

Każdy z nas zmuszony jest czasami skonsultować się z prawnikiem. Jeszcze do niedawna bywało to rzadkością. Dzisiaj świat bardzo szybko i drastycznie się zmienia i czasami nawet przy prozaicznych i prostych czynnościach niezbędna nam jest pomoc osoby kompetentnej i obeznanej w dziedzinie prawa, jaką jest prawo cywilne. Dotyczy ono bowiem każdego z nas.

Mogą być to sprawy związane z dziedziczeniem, ale także sprawy rozwodowe, czy podział majątku, lub podział opieki nad dziećmi. Takimi właśnie kwestiami głównie zajmuje się prawo cywilne, choć są też zupełnie inne. Najczęściej jednakże obecnie w Polsce prowadzi się sprawy rozwodowe. Każdego dnia w całej Polsce odbywają się ich setki. Wielu prawników wyspecjalizowało się w tej dziedzinie i zajmują się już tylko i wyłącznie sprawami cywilnymi dotyczącymi rozwodów i podziału wspólnego majątku przez małżonków.

Zdarzają się również całe kancelarie prawnicze, które wybrały sobie prawo cywilne, a tak naprawdę właśnie sprawy rozwodowe. Jest to łatwy kawałek chleba, ponieważ jest ich bardzo dużo i niestety bywają kosztowne. Wiele osób nie ma zamiaru bowiem dogadywać się ze swoim małżonkiem i wolą walczyć ze sobą w sądzie i pozwolić obcym ludziom, aby decydowali o losach ich dotychczasowej rodziny. Dlatego też, już w trakcie studiów prawniczych prawo cywilne zajmuje ogromną część zajęć. Jest to także bardzo rozbudowane prawo, dlatego mało który prawnik zajmując się tą dziedziną, decyduje się również na specjalizację w zakresie prawa karnego, czy gospodarczego. Najczęściej sprawy rozwodowe trwają przez kilka miesięcy, a czasami nawet lat. Jest to więc doskonała okazja na duży zarobek. Każda godzina konsultacji z klientem, a także reprezentowania go w sądzie słono kosztuje.

Prawo cywilne to również na przykład spadki. Wielu prawników decyduje się właśnie iść w tym kierunku. W tym zakresie prawo cywilne jest dość sztywne i zbyt często się już nie zmienia. Oznacza to więc, że większość spraw będzie wyglądała podobnie. Postępowanie spadkowe nie jest skomplikowaną materią. Nie jest jednak także zbyt ciekawą. Dlatego większość osób decydując się już na studiach na prawo cywilne ma raczej na myśli sprawy dotyczące rozwodów. Najlepszym, co może spotkać prawnika, to głośna sprawa rozwodowa dotycząca majętnych osób.

Jeżeli uda mu się wypracować korzystny dla siebie wyrok, może być już pewny, że w przyszłości będą się zgłaszały do niego kolejne bogate osoby, znając jego renomę oraz umiejętności. Na taka renomę niestety trzeba jednak bardzo często pracować przez wiele lat swojej pracy zawodowej. Wśród prawników bardzo ważną rzeczą jest znane nazwisko oraz kancelaria. Nie ma sensu rzucanie się na głęboką wodę i otwieranie własnej kancelarii prawniczej na samym początku. Lepiej jest dać się poznać, jako szeregowy pracownik innej, dużej i znanej kancelarii prawniczej. Dzięki temu można zdobyć niezbędne doświadczenie i przy okazji dać się poznać klientom, którzy chętnie zostają ze swoimi prawnikami na długie lata i powierzają im wszystkie swoje sprawy.

Related Articles

Add Comment