Sprawiedliwość jest celem prawa!

Category: porady prawne 317 0

Oczywistą prawdą jest, że pożytek publiczny, wraz ze sprawiedliwością, są celem prawa. Tak samo oczywiste jest, że przepisy mają wartość samą w sobie, nawet złe prawo ma wartość taką, że zabezpiecza przed niepewnością. – Gustav Radbruch
Prawo jest systemem norm, które reguluje nasze zachowanie i dba o utrzymanie ładu oraz porządku. Łączy się z funkcjonowaniem kraju. Bez prawa państwo nie mogłoby istnieć. Jest ono ustanawiane przez właściwe organy, które wyznaczają odpowiednie jednostki aby dbały o jego przestrzeganie. Prawo przez swoją wieloznaczność jest dosyć często przedmiotem wielu sporów, ponieważ zdarza się różna jego interpretacja. Dodatkowo ma szeroki podział ze względu na metodę regulacji (prawo konstytucyjne, prawo cywilne, prawo pracy, prawo karne, prawo administracyjne, prawo rodzinne i opiekuńcze, prawo finansowe) oraz ze względu na przedmiot regulacji (prawo autorskie, prawo bankowe, prawo budowlane, prawo celne, prawo człowieka, prawo dziecka, prawo energetyczne, prawo kanoniczne, prawo konstytucyjne, prawo konfliktów zbrojnych, prawo lotnicze, prawo medyczne, prawo międzynarodowe, prawo naukowe, prawo o ruchu drogowym, prawo o szkolnictwie wyższym, prawo ochrony środowiska, prawo podatkowe, prawo prasowe, prawo rolne, prawo upadłościowe, prawo wyznaniowe). Najważniejszym źródłem polskiego prawa jest Konstytucja z 1997r.
Strona Więcej Prawa to z poradami prawnymi. Jest źródłem wielu istotnych informacji dla osoby, która szuka porady z zakresu norm prawnych i ich właściwej interpretacji. W prosty i zrozumiały sposób tłumaczy najbardziej zawiłe przepisy i pomaga znaleźć najlepsze rozwiązanie problemu. Więcej Prawa jest odpowiedzią na najpopularniejsze pytania prawne. Wszystko jest zgromadzone na jednym portalu. Wytłumaczone są tutaj takie pojęcia jak: usługi prawnicze, adwokat, prawo karne, prawo pracy, prawo cywilne i wiele, wiele innych. Nareszcie powstał portal, który pozwala lepiej zrozumieć prawo! Przepisy prawne jeszcze nigdy nie były tak zrozumiałe i przejrzyste. Dzięki poradom ze strony Więcej Prawa sprawiedliwość zawsze będzie po naszej stronie.
Oprócz typowych porad na temat przepisów na portalu Więcej Prawa dowiemy się wielu ciekawostek z zakresu prawa i administracji, np. jak buduje się silne państwo oraz jak powinny wyglądać jego fundamenty.
Portal internetowy Więcej Prawa zwraca uwagę obywatela na niezwykle istotną rzecz, a mianowicie – znajomość swoich praw. Bez tego możemy sobie zaszkodzić, ponieważ wiele osób może wykorzystać ten fakt na swoją korzyść. Korzystając z tej strony mamy możliwość obserwować zmiany zachodzące w prawie naszego państwa. Dzięki temu wiemy jak się bronić, reagować i odpowiadać w momencie gdy zetkniemy się z problemem o charakterze prawnym. A należy pamiętać, że prawo tak naprawdę towarzyszy nam na prawie każdym kroku: w pracy, na drodze, w sklepie, itd. Nie sposób zapomnieć o nim i funkcjonować bez choćby podstawowej wiedzy. Pora zamienić nieświadomość w zainteresowanie tym co się dzieje dookoła nas! Bo jak powiedział Cyceron – „Bądźmy niewolnikami prawa, abyśmy mogli być wolni”.

Related Articles

Add Comment