Odszkodowania

Category: porady prawne 21 0

Każdemu z nas może się w życiu zdarzyć jakiś wypadek. Mniejszy, czy większy, ale jeżeli jest on spowodowany przez kogoś, zawsze należy nam się od takiej osoby lub instytucji odszkodowanie. Oczywiście większość z nas ubezpiecza się obecnie od nieszczęśliwych wypadków i na życie i otrzymuje zawsze odszkodowania ze swojej polisy. Nie należy jednak rezygnować z odszkodowania od sprawcy wypadku, czy osoby winnej, ponieważ najzwyczajniej w świecie się ono nam należy.

Zdarzają się jednak sytuacje, kiedy oferowane nam odszkodowanie jest niezadowalające, czyli po prostu zbyt niskie. Może się również zdarzyć, że sprawca wypadku nie zamierza nam wypłacić odszkodowania i zmuszeni jesteśmy o nie walczyć z nim w sądzie. Istnieje obecnie wiele firm, które profesjonalnie zajmują się odzyskiwaniem odszkodowań od sprawców wypadków i dzięki temu, że oczywiście czerpią z tego znaczne korzyści, udaje im się często wywalczyć całkiem wysokie odszkodowania dla swoich klientów od sprawców wypadków.

O odszkodowanie można się również starać od pracodawcy, jeżeli wypadek miał miejsce w pracy lub w trakcie świadczenia pracy, na przykład na wyjeździe służbowym, czy na szkoleniu. Nie każdy się na to decyduje, z obawy o to, jak zareaguje pracodawca. Wszystko powinno oczywiście zależeć od tego, jak poważny uszczerbek na zdrowiu dany wypadek spowodował. Jeżeli uszkodzenia ciała są dość poważne, nie powinniśmy się wahać, ponieważ każdy pracodawca w większej firmie ma wykupiony pakiet ubezpieczenia od odpowiedzialności cywilnej i to nie on będzie wypłaca nam odszkodowanie, ale jego towarzystwo ubezpieczeniowe.

Odszkodowania mogą być wypłacane w różnych wysokościach, w zależności od wykupionego pakietu, od wysokości maksymalnego ubezpieczenia, wysokości składki ubezpieczeniowej i przede wszystkim od tego, jaki jest uszczerbek na zdrowiu. Warto jest zawsze korzystać z odszkodowania, ponieważ niejednokrotnie wypadek jest związany z długotrwałym leczeniem i rehabilitacją, które sporo kosztują. W dzisiejszych czasach, w Polsce nie ma co liczyć na publiczną służbę zdrowia. Na rehabilitację po wypadku trzeba niekiedy czekać miesiącami, co może powodować nieodwracalne zmiany w organizmie, których nie da się już naprawić.

Temu właśnie służą odszkodowania wypłacane przez towarzystwa ubezpieczeniowe. Dlatego też, jeżeli firma odmawia takiego odszkodowania, wtedy warto jest skierować sprawę na drogę sądową. Duże firmy nie lubią się sądzić ze swoimi klientami, ponieważ znacznie tracą one na reputacji w ten sposób. Najczęściej więc w takich sytuacjach decydują się one na dość szybką ugodę i wypłatę zaległego odszkodowania w całkiem przyzwoitej kwocie.

Wiele firm oferuje nawet bezpłatną walkę w naszym imieniu o uzyskanie odszkodowania. Można spotkać się z takimi ogłoszeniami, które zachęcają do skorzystania z usług danej firmy. Jeżeli sami nie potrafimy o to walczyć i nie mamy na to sił, lub najzwyczajniej zdrowie nam na to nie pozwala, warto jest skorzystać z pomocy takiej instytucji. Należy się jednak liczyć z tym, że firma może pobrać swoje honorarium z naszego odszkodowania, które zostanie wywalczone.

Related Articles

Add Comment