Ile kosztuje porada prawna

Category: porady prawne 80 0

Każdy z nas znajduje się czasami w takich sytuacjach życiowych, kiedy potrzebna jest nam porada prawna. Nie jest tu mowa jedynie o kłopotach z prawem i możliwych przykrych konsekwencjach, jednakże z prawnikiem konsultujemy się również kiedy zakładamy własny biznes i w trakcie jego prowadzenia, kiedy dziedziczymy większą sumę pieniędzy, lub gdy zdarzy się nam wypadek albo stłuczkami i chcemy uzyskać odszkodowanie od sprawcy. Powodów może być wiele i często bywają to zwykłe, codzienne sprawy.

Wiele osób zastanawia się nad tym, ile kosztuje porada prawna, kiedy są w potrzebie. Obawiają się bowiem, czy będą w stanie opłacić koszty dobrego prawnika. Należy jednak zauważyć, że nie ma stałego cennika dla porad prawnych. Oczywiście można mówić o regulowanych w jakiś sposób cenach, jednakże to ile kosztuje porada prawna tak naprawdę jest zdeterminowane tym, z jaką sprawą pojawiamy się w kancelarii prawniczej.

Całkiem inaczej kasują bowiem radcowie prawni, którzy tak naprawdę doradzają w swoich gabinetach w różnych sprawach, a zupełnie inaczej już adwokaci, którzy często reprezentują nas w sądzie i są zmuszeni do przeprowadzenia i zaprojektowania linii obrony. To, ile kosztuje porada prawna zależy również, a może i przede wszystkim od miasta, w jakim żyjemy.

Znacznie bardziej cenią się bowiem kancelarie prawnicze, które usytuowane są w większych miastach. Te najbardziej prestiżowe, które mieszczą się w dzielnicach centrum i mogą sobie pozwolić na opłacenie czynszu wynajmu lokalu, a także innych kosztów, z pewnością cenią się najwyżej.

Ile kosztuje porada prawna z pewnością jest także uzależnione od tego, do jakiej kancelarii się zgłosimy i na jakiego radcę prawnego trafimy. Jeżeli zależy nam na najlepszej poradzie, nie powinniśmy się zastanawiać nad tym, ile kosztuje porada prawna. Musimy się bowiem liczyć z tym, że kancelaria o nienagannej opinii, która zatrudnia najlepszych specjalistów w swojej dziedzinie, będzie liczyła na godziwą zapłatę. Stawki przeciętnie zaczynają się tam od kilkuset złotych, a mogą kończyć nawet na tysiącach. Dobry radca prawny zarabia naprawdę godziwe pieniądze.

Istnieją oczywiście również kancelarie, które swoje usługi świadczą również na dobrym poziomie, ale znajdują się już na uboczu, w mniejszych dzielnicach i nie chwalą się nazwiskami z pierwszych stron lokalnych gazet. W takich miejscach nie musimy się już martwić tak bardzo o to, ile kosztuje porada prawna. Stawki z pewnością są niższe i bardziej osiągalne dla przeciętnego polaka.

Również osoby, które borykają się z kłopotami finansowymi, a pilnie potrzebują prawnej porady, powinny bez problemu w każdej miejscowości znaleźć kancelarię prawną, która swoje usługi świadczy pro bono dla osób, które na taką pomoc zwyczajnie nie stać. Nie trzeba się tego wstydzić, ponieważ radcowie prawni, którzy pracują w takich miejscach również doskonale znają się na swoim zawodzie. Osoby, które mają problem z dojazdem do większego miasta, mogą się zawsze zdecydować na usługi online. Wiele kancelarii oferuje obecnie taki rodzaj usług.

Related Articles

Add Comment